Ergonomisk håndtag
Ergonomisk vinkel på håndtaget i kombination med at det er nemt at nå gashåndtaget gør det let at betjene maskinen.
Nem justering af klippehøjde
Et velafbalanceret ethåndsgreb gør justering af klippehøjden let og bekvem.
Greb for at kunne løfte plæneklipperen
Det bageste håndtag, der er nemt at holde fast, gør det nemmere at løfte i opbevaringsområder, i bilen eller at bære op ad trapper.
Electric start - Start plæneklipperen med et tryk på en knap, og træk i bøjlen. Du skal blot slippe bøjlen for at stoppe motoren.
Variabel hastighed - Kørehastigheden kan nemt justeres efter dine behov og græsplænens tilstand.
Ergonomisk håndtag - Ergonomisk vinkel på håndtaget i kombination med at det er nemt at nå gashåndtaget gør det let at betjene maskinen.
Let justerbart håndtag - Hurtig og nem justering af skaftet i to forskellige højder.
Greb bagerst for nemt at kunne løfte plæneklipperen - Det bageste håndtag, der er nemt at holde fast, gør det nemmere at løfte i opbevaringsområder, i bilen eller at bære op ad trapper.
Nem justering af klippehøjde - Et velafbalanceret ethåndsgreb gør justering af klippehøjden let og bekvem.
Let sammenklappeligt håndtag - Let sammenklappeligt skaft for at minimere plads til opbevaring og transport.
Ikke inkluderet
-
Bioclip®-sæt
-
Bioclip®-prop
Yderligere information
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal 1 | 2,75 kW |
|---|---|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 2.900 o/min. |
| Motor | HS 166AE |
| Cylindervolumen | 166 cm³ |
| Smøresystem | Stænksmurt |
| Motorkøling | Luft |
| Klippeskjold materiale | Composite |
| Fælge | Plastik |
| Klippemetode | Opsamler/BioClip/Bagudkast |
| Klippebredde | 47 cm |
| Bioclip®-sæt | Fås som tilbehør |
| Bioclip®-prop | Ikke inkluderet |
| Klippehøjde, trin | 6 |
| Højdejustering | Central |
| Klippehøjde, maks | 75 mm |
| Klippehøjde, min. | 20 mm |
| Træk | Selvkørende, variabel hastighed |
| Trækhjul | Bag |
| Hastighed, min-maks max | 5 km/t |
| Hastighed, min-maks min | 2,8 km/t |
| Opsamlertype | Stof med støvblokering |
| Opsamlerstørrelse | 55 L |
| Håndtagstype | Ergonomisk |
| Højdejusterbart styr | 2 Step |
| Vægt | 31,5 kg. |
| Akselafstand | 67 cm |





