Håndtag, der kan justeres til siden
Håndtaget kan justeres både vandret og lodret for optimale arbejdsstillinger og forbedret ergonomi.
Power Boost
Automatisk forøgelse af knivenes hastighed ved klipning under vanskelige forhold betyder ekstra kraft, uden at du selv skal foretage justeringer.
Husqvarna Connect
Med den intelligente Husqvarna Connect-app får du nem adgang til nyttige tips, manualer og anbefalinger af reservedele. For dit tilsluttede Bluetooth-udstyr indholder appen også andre oplysninger, f.eks. køretid og opladestatus samt vedligeholdelse og eftersyn.
BioClip® - BioClip®-klippemetode. Græsset klippes to gange og findeles, inden det returneres til plænen som naturlig gødning.
Power Boost - Automatisk forøgelse af knivomdrejningstal ved plæneklipning under vanskelige forhold betyder ekstra kraft, når det er nødvendigt
Vejrbestandig (IPX4) - Denne batteridrevne Husqvarna-maskine opfylder IPX4-klassifikationen for regnbestandighed.
Komponenter i professionel kvalitet - Robust aluminiumskjold med komponenter i høj kvalitet og kraftig langtidsholdbar motorenhed i professionel kvalitet.
Power-Conserving savE™ Mode - SavE™-tilstand maksimerer driftstiden, reducerer støjniveauet og bevarer produktets batterilevetid ved at sænke omdrejningstallet.
Dobbelt batteriåbning - Kontinuerlig drift med to batterier giver længere driftstid og mere effektiv klipning.
Let justerbart håndtagHåndtag, der kan justeres til siden - Hurtig og nem justering af skaftet i to forskellige højder.
Hjul med dobbelte kuglelejer - Sikrer, at plæneklipperen ruller ubesværet selv efter mange års brug.
Fleksibelt BLi-X batterisystem - Det højtydende BLi-X 36V-batterisystem tilbyder en bred vifte af muligheder, fra lette integrerede batterier til rygbårne batterier.
Lave CO2-emissioner - Når du vælger dette produkt, kan du være sikker på, at det udleder færre CO2-emissioner under aktiv brug sammenlignet med et traditionelt benzinprodukt.
Husqvarna Connect - Med den intelligente Husqvarna Connect-app får du nem adgang til nyttige tips, manualer og anbefalinger af reservedele.
-
Bioclip®-sæt
-
Bioclip®-prop
-
Batterimodel
-
Batterioplader model
Yderligere information
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal 1 | 1,2 kW |
|---|---|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 3.000 o/min. |
| Batterispænding | 36 V |
| Klippeskjold materiale | Aluminium |
| Fælge | Stål |
| Klippemetode | BioClip |
| Klippebredde | 48 cm |
| Bioclip®-sæt | Fås ikke som tilbehør |
| Bioclip®-prop | N/A |
| Klippehøjde, trin | 6 |
| Højdejustering | Central |
| Klippehøjde, maks | 60 mm |
| Klippehøjde, min. | 30 mm |
| Træk | Uden træk |
| Trækhjul | N/A |
| Hastighed, min-maks max | 0 km/t |
| Hastighed, min-maks min | 0 km/t |
| Opsamlertype | Ingen |
| Håndtagstype | Lige håndtag |
| Højdejusterbart styr | 2 step |
| Vægt | 28 kg |
| Akselafstand | 52 cm |




