Husqvarna Connect
Med den intelligente Husqvarna Connect-app får du nem adgang til nyttige tips, manualer og anbefalinger af reservedele. For dit tilsluttede Bluetooth-udstyr indholder appen også andre oplysninger, f.eks. køretid og opladestatus samt vedligeholdelse og eftersyn.
Power Boost
Automatisk forøgelse af knivenes hastighed ved klipning under vanskelige forhold betyder ekstra kraft, uden at du selv skal foretage justeringer.
Støjsvag drift
Det lave støjniveau skaber et behageligt arbejdsklima og forstyrrer andre mindre.
Variabel hastighed - Kørehastigheden kan nemt justeres efter dine behov og græsplænens tilstand.
Ergonomisk håndtag - Ergonomisk vinkel på håndtaget i kombination med at det er nemt at nå gashåndtaget gør det let at betjene maskinen.
Let justerbart håndtag - Hurtig og nem justering af skaftet i to forskellige højder.
Løftehåndtag foran og bagpå - Let at gribe håndtag foran og bagpå letter løft ind i opbevaringsrum, bilen eller transport op ad trapper.
Central justerbar højde - Nem og hurtig justering af klippehøjden, med bare et håndtag.
Let sammenklappeligt håndtag - Let sammenklappeligt skaft for at minimere plads til opbevaring og transport.
Støjsvag drift - Det lave støjniveau skaber et behageligt arbejdsklima og forstyrrer andre mindre.
Dobbelt batteriåbning - To batterier giver lang driftstid og mulighed for at arbejde mere effektivt med færre afbrydelser.
Power Boost – ekstra kraft, når det er nødvendigt - Automatisk forøgelse af knivenes hastighed ved klipning under vanskelige forhold betyder ekstra kraft, uden at du selv skal foretage justeringer.
Power-Conserving savE™ Mode - SavE™-tilstand maksimerer driftstiden, reducerer støjniveauet og bevarer produktets batterilevetid ved at sænke omdrejningstallet.
Husqvarna Connect - Med den intelligente Husqvarna Connect-app får du nem adgang til nyttige tips, manualer og anbefalinger af reservedele.
Udskifteligt batterisystem - Husqvarnas fleksible 36V-system BLi-X tilbyder batterikraft til alt fra lette opgaver for husejere til krævende professionel brug.
Lave CO2-emissioner - Når du vælger dette produkt, kan du være sikker på, at det udleder færre CO2-emissioner under aktiv brug sammenlignet med et traditionelt benzinprodukt.
Ikke inkluderet
-
Bioclip®-sæt
-
Bioclip®-prop
-
Batterimodel
-
Batterioplader model
Yderligere information
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal 1 | 0,9 kW |
|---|---|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 3.000 o/min. |
| Batterispænding | 36 V |
| Klippeskjold materiale | Composite |
| Fælge | Plastik |
| Klippemetode | Opsamler/BioClip/Bagudkast |
| Klippebredde | 53 cm |
| Bioclip®-sæt | Fås som tilbehør |
| Bioclip®-prop | Ikke inkluderet |
| Klippehøjde, trin | 6 |
| Højdejustering | Central |
| Klippehøjde, maks | 75 mm |
| Klippehøjde, min. | 20 mm |
| Træk | Selvkørende, variabel hastighed |
| Trækhjul | Bag |
| Hastighed, min-maks max | 4,5 km/t |
| Hastighed, min-maks min | 3 km/t |
| Opsamlertype | Stof med støvblokering |
| Opsamlerstørrelse | 60 L |
| Vægt | 28 kg. |
| Akselafstand | 71,5 cm |





