Central klippehøjdejustering
Hurtig og nem justering af klippehøjden. Det ene håndtag styrer hele klippebordet.
Power Boost
Automatisk forøgelse af knivenes hastighed ved klipning under vanskelige forhold betyder ekstra kraft, uden at du selv skal foretage justeringer.
Støjsvag drift
Det lave støjniveau skaber et behageligt arbejdsklima og forstyrrer andre mindre.
Ergonomisk håndtag - Ergonomisk vinkel på håndtaget i kombination med at det er nemt at nå gashåndtaget gør det let at betjene maskinen.
Løftehåndtag foran og bagpå - Let at gribe håndtag foran og bagpå letter løft ind i opbevaringsrum, bilen eller transport op ad trapper.
Central klippehøjdejustering - Hurtig og nem justering af klippehøjden. Det ene håndtag styrer hele klippebordet.
Håndtaget kan foldes helt ned - Sammenklappeligt håndtag for nem opbevaring og transport.
Støjsvag drift - Det lave støjniveau skaber et behageligt arbejdsklima og forstyrrer andre mindre.
Power Boost – ekstra kraft, når det er nødvendigt - Automatisk forøgelse af knivenes hastighed ved klipning under vanskelige forhold betyder ekstra kraft, uden at du selv skal foretage justeringer.
Power-Conserving savE™ Mode - SavE™-tilstand maksimerer driftstiden, reducerer støjniveauet og bevarer produktets batterilevetid ved at sænke omdrejningstallet
Nem start - Bøjle og stopbøjle sikrer problemfri start og stop uden risiko for uønsket opstart.
Håndtaget kan foldes helt ned, hvorved plæneklipperen optager minimal opbevaringsplads - Takket være det sammenklappelige håndtag kan produktet få en mere kompakt form og optage mindre opbevaringsplads.
Lave CO2-emissioner - Når du vælger dette produkt, kan du være sikker på, at det udleder færre CO2-emissioner under aktiv brug sammenlignet med et traditionelt benzinprodukt.
Udskifteligt batterisystem - Husqvarnas fleksible 36V-system BLi-X tilbyder batterikraft til alt fra lette opgaver for husejere til krævende professionel brug.
Ikke inkluderet
-
Bioclip®-sæt
-
Bioclip®-prop
-
Batterimodel
-
Batterioplader model
Yderligere information
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal 1 | 0,55 kW |
|---|---|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 3.200 o/min. |
| Batterispænding | 36 V |
| Klippeskjold materiale | Opsamler/BioClip/Bagudkast |
| Klippebredde | 42 cm |
| Bioclip®-sæt | Fås som tilbehør |
| Bioclip®-prop | Ikke inkluderet |
| Klippehøjde, trin | 7 |
| Højdejustering | Central |
| Klippehøjde, maks | 75 mm |
| Klippehøjde, min. | 25 mm |
| Træk | Selvkørende, én hastighed |
| Trækhjul | Bag |
| Hastighed, min-maks max | 4 km/t |
| Hastighed, min-maks min | 0 km/t |
| Opsamlertype | Stof med støvblokering |
| Opsamlerstørrelse | 50 L |
| Håndtagstype | Ergonomisk |
| Højdejusterbart styr | 2 Step |
| Vægt | 19 kg. |
| Akselafstand | 61 cm |






