Central klippehøjdejustering
Hurtig og nem justering af klippehøjden. Det ene håndtag styrer hele klippebordet.
Power Boost
Automatisk forøgelse af knivenes hastighed ved klipning under vanskelige forhold betyder ekstra kraft, uden at du selv skal foretage justeringer.
Støjsvag drift
Det lave støjniveau skaber et behageligt arbejdsklima og forstyrrer andre mindre.
Yderligere information
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal 1 | 0,9 kW |
|---|---|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 3.000 o/min. |
| Batterispænding | 36 V |
| Klippeskjold materiale | Stål |
| Fælge | Plastik |
| Klippemetode | Opsamler/Sideudkast |
| Klippebredde | 51 cm |
| Bioclip®-sæt | Fås ikke som tilbehør |
| Bioclip®-prop | N/A |
| Klippehøjde, trin | 7 |
| Højdejustering | Central |
| Klippehøjde, maks | 75 mm |
| Klippehøjde, min. | 25 mm |
| Træk | Uden træk |
| Trækhjul | N/A |
| Hastighed, min-maks max | 0 km/t |
| Hastighed, min-maks min | 0 km/t |
| Opsamlertype | Stof med støvblokering |
| Opsamlerstørrelse | 65 L |
| Håndtagstype | Ergonomisk |
| Højdejusterbart styr | 2 Step |
| Vægt | 25,7 kg. |
| Akselafstand | 66 cm |







