Ergonomisk håndtag - Ergonomisk vinkel på håndtaget i kombination med at det er nemt at nå gashåndtaget gør det let at betjene maskinen.
Greb foran til løft af maskinen - Det grebsvenlige løftehåndtag gør det nemt at løfte den ind i opbevaringsrum, bilen eller op ad trapper.
Central klippehøjdejustering - Hurtig og nem justering af klippehøjden. Det ene håndtag styrer hele klippebordet.
Sammenklappeligt styr - Nemt sammenklappeligt håndtag, der minimerer pladskrav til opbevaring.
Støjsvag drift - Det lave støjniveau skaber et behageligt arbejdsklima og forstyrrer andre mindre.
Let justerbart håndtag - Hurtig og nem justering af skaftet i to forskellige højder.
Lave CO2-emissioner - Når du vælger dette produkt, kan du være sikker på, at det udleder færre CO2-emissioner under aktiv brug sammenlignet med et traditionelt benzinprodukt.
Ikke inkluderet
-
Bioclip®-sæt
-
Bioclip®-prop
Yderligere information
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal 1 | 1,8kW |
|---|---|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 3.200 o/min. |
| Klippeskjold materiale | Stål |
| Fælge | Plastik |
| Klippemetode | Opsamler/BioClip/Bagudkast |
| Klippebredde | 41 cm |
| Bioclip®-sæt | Fås som tilbehør |
| Bioclip®-prop | Tilbehør |
| Klippehøjde, trin | 10 |
| Højdejustering | Central |
| Klippehøjde, maks | 75 mm |
| Klippehøjde, min. | 25 mm |
| Træk | Uden træk |
| Trækhjul | N/A |
| Hastighed, min-maks max | 0 km/t |
| Hastighed, min-maks min | 0 km/t |
| Opsamlertype | Stofpose |
| Opsamlerstørrelse | 50 L |
| Håndtagstype | Ergonomisk |
| Højdejusterbart styr | Hurtigindstilling (2 trin) |
| Vægt | 21,4 kg |
| Akselafstand | 58,5 cm |




