Aluminiumshjul
Støbte aluminiumshjul på 8″ med dobbelte indkapslede kuglelejer. Med naturgummidæk, som giver den bedste funktion og holdbarhed.
Central justerbar højde
Nem og hurtig justering af klippehøjden, med bare et håndtag.
Husqvarna HS 166AP motor
HS 166AP, en kraftfuld og fuldt kommerciel walk-behind-motor fra Husqvarna. Designet med henblik på høj pålidelighed og nem start. Højspecificerede komponenter til at modstå hård daglig brug og til at garantere længst mulig levetid.
Klippeskjold i aluminium - Robust klippeskjold i støbt aluminium giver ekstra styrke og længere holdbarhed.
Håndtag, der kan justeres til siden - Håndtaget kan justeres både vandret og lodret for optimale arbejdsstillinger og forbedret ergonomi.
Husqvarna HS 166AP motor - HS 166AP, en kraftfuld og fuldt kommerciel walk-behind-motor fra Husqvarna. Designet med henblik på høj pålidelighed og nem start.
Aluminiumshjul - Støbte aluminiumshjul på 8" med dobbelte indkapslede kuglelejer. Med naturgummidæk, som giver den bedste funktion og holdbarhed.
Central justerbar højde - Nem og hurtig justering af klippehøjden, med bare et håndtag.
BioClip® - Findeling af det afklippede græs, giver ekstra næring til jorden.
Yderligere information
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal 1 | 2,75 kW |
|---|---|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal Revolutions per minut | 2.900 o/min. |
| Motor | HS 166AP |
| Cylindervolumen | 166 cm³ |
| Smøresystem | Stænksmurt |
| Motorkøling | Luft |
| Klippeskjold materiale | Aluminium |
| Fælge | Stål |
| Klippemetode | BioClip |
| Klippebredde | 42 cm |
| Bioclip®-sæt | Fås ikke som tilbehør til denne model |
| Bioclip®-prop | N/A |
| Klippehøjde, trin | 4 |
| Højdejustering | Central med fjederhjælp |
| Klippehøjde, maks | 55 mm |
| Klippehøjde, min. | 34 mm |
| Træk | Uden træk |
| Opsamlertype | Ingen |
| Hjulstørrelse, for/bag Front | 180 mm |
| Hjulstørrelse, for/bag Rear | 180 mm |
| Vægt | 25,5 kg |
| Akselafstand | 50 cm |





