Sammenklappeligt styr
Hurtig låsesystem til nem sammenklapning af styret og minimerer pladsbehovet under opbevaring og transport.
Central klippehøjdejustering
Hurtig og nem justering af klippehøjden. Det ene håndtag styrer hele klippebordet.
Greb foran til løft af maskinen
Det grebsvenlige løftehåndtag gør det nemt at løfte den ind i opbevaringsrum, bilen eller op ad trapper.
Ergonomisk håndtag - Ergonomisk vinkel på håndtaget i kombination med at det er nemt at nå gashåndtaget gør det let at betjene maskinen.
Greb foran til løft af maskinen - Det grebsvenlige løftehåndtag gør det nemt at løfte den ind i opbevaringsrum, bilen eller op ad trapper.
Central klippehøjdejustering - Hurtig og nem justering af klippehøjden. Det ene håndtag styrer hele klippebordet.
Sammenklappeligt håndtag - Fold nemt håndtaget for at minimere den nødvendige plads til opbevaring og transport.
Ikke inkluderet
-
Bioclip®-sæt
-
Bioclip®-prop
Yderligere information
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal 1 | 1,95 kW |
|---|---|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 3.000 o/min. |
| Motor | HS 123A |
| Cylindervolumen | 123 cm³ |
| Smøresystem | Stænksmurt |
| Motorkøling | Luft |
| Klippeskjold materiale | Stål |
| Fælge | Plastik |
| Klippemetode | Opsamler/Bagudkast |
| Klippebredde | 40 cm |
| Bioclip®-sæt | Fås ikke som tilbehør |
| Bioclip®-prop | Ikke inkluderet |
| Klippehøjde, trin | 10 |
| Højdejustering | Central |
| Klippehøjde, maks | 75 mm |
| Klippehøjde, min. | 25 mm |
| Træk | Selvkørende, én hastighed |
| Trækhjul | Bag |
| Hastighed, min-maks max | 4 km/t |
| Hastighed, min-maks min | 0 km/t |
| Opsamlertype | Stof med støvblokering |
| Opsamlerstørrelse | 50 L |
| Håndtagstype | Ergonomisk |
| Højdejusterbart styr | 2 Step |
| Vægt | 26,8 kg |
| Akselafstand | 55,5 cm |




