Husqvarna TS 215T
Den oprindelige pris var: kr.31,999.00.kr.28,995.00Den aktuelle pris er: kr.28,995.00.
Pålidelig klipning selv i smalle passager
Med sin effektive klipning og evne til at håndtere smalle passager leverer Husqvarna TS 215T havetraktor fantastiske resultater på alle områder af din græsplæne. Betjeningselementer og håndtag, der er nemme at nå, og et hurtigt justeret sæde bidrager til en ergonomisk brugeroplevelse. Småt udstyr og håndværktøj kan opbevares i praktiske opbevaringsrum, så det er let tilgængeligt, når der er brug for det. Klippeaggregatet på 95 cm giver pålidelig klipning, og med et bredt udvalg af klippehøjder kan der foretages justeringer, så det passer til forskellige behov og græsforhold. Justeringen er fjederassisteret for at reducere belastningen for operatøren.
Motorfunktioner som automatisk choker, oliefilter og dobbeltcylinder samt robust design med foraksler i støbejern sikrer pålidelig og holdbar ydelse. ROS (reverse operation system) aktiveres med startnøglen for hurtig adgang til baglæns klipning og for at minimere risikoen for, at funktionen bruges utilsigtet.
Kompakt design
Kompakt design til ubesværet navigation i smalle passager og nem opbevaring, når den ikke er i brug.
Pedalbetjening
Nem kontrol af hastighed og retning med pedalbetjent hydrostatisk transmission. Separate pedaler til fremad og bagud.
Ergonomisk kørestilling
Komfortabel kørestilling og betjening takket være det justerbare sæde og de lettilgængelige betjeningsanordninger.
Yderligere information
| Klippebredde | 95 cm |
|---|---|
| Klippehøjde, maks | 105 mm |
| Klippehøjde, min. | 25 mm |
| Næsehjul | Nej |
| Anti-skalperingshjul | 2 |
| Hastighed, min-maks max | 10 km/t |
| Hastighed bak, min-maks max | 6 km/t |
| Cylindervolumen | 586 cm³ |
| Motorproducent | Husqvarna |
| Motor | HV 586AE |
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal 1 | 11,7 kW |
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 2.800 o/min. |
| Cylindere | 2 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Oliefilter | Ja. |
| Timetæller | Digital |
| Transmissionstype | Hydrostatisk |
| Højde, basismaskine | 110,7 cm |
| Længde, basismaskine | 202,9 cm |
| Basismaskine, bredde (udkastertud oppe) | 113,5 cm |
| Basismaskine, bredde (udkastertud nede) | 121 cm |
| Dækstørrelse, forhjul | 15×6-6 |
| Dækstørrelse, bag | 18×8,5-8 |







