Håndtag, der kan justeres til siden
Håndtaget kan justeres både vandret og lodret for optimale arbejdsstillinger og forbedret ergonomi.
Power Boost
Automatisk forøgelse af knivenes hastighed ved klipning under vanskelige forhold betyder ekstra kraft, uden at du selv skal foretage justeringer.
Husqvarna Connect
Med den intelligente Husqvarna Connect-app får du nem adgang til nyttige tips, manualer og anbefalinger af reservedele. For dit tilsluttede Bluetooth-udstyr indholder appen også andre oplysninger, f.eks. køretid og opladestatus samt vedligeholdelse og eftersyn.
BioClip® - BioClip®-klippemetode. Græsset klippes to gange og findeles, inden det returneres til plænen som naturlig gødning.
Klippeskjold i aluminium - Robust klippeskjold i støbt aluminium giver ekstra styrke og længere holdbarhed.
Aluminiumshjul - Støbte aluminiumshjul på 8" med dobbelte indkapslede kuglelejer. Med naturgummidæk, som giver den bedste funktion og holdbarhed.
Dobbelt batteriåbning - Kontinuerlig drift med to batterier giver længere driftstid og mere effektiv klipning
Power Boost - Automatisk forøgelse af knivomdrejningstal ved plæneklipning under vanskelige forhold betyder ekstra kraft, når det er nødvendigt.
Vejrbestandig (IPX4) - Denne batteridrevne Husqvarna-maskine opfylder IPX4-klassifikationen for regnbestandighed.
Power-Conserving savE™ Mode - SavE™-tilstand maksimerer driftstiden, reducerer støjniveauet og bevarer produktets batterilevetid ved at sænke omdrejningstallet.
Komponenter i professionel kvalitet - Robust aluminiumskjold med komponenter i høj kvalitet og kraftig langtidsholdbar motorenhed i professionel kvalitet.
Klippehøjde justering - Komfortabel, fjederstøttet central justebar klippehøjde. 5 indstillinger fra 27 - 64 mm.
Let justerbart håndtag - Hurtig og nem justering af skaftet i to forskellige højder.
Håndtag, der kan justeres til siden - Håndtaget kan justeres både vandret og lodret for optimale arbejdsstillinger og forbedret ergonomi.
Lave CO2-emissioner - Når du vælger dette produkt, kan du være sikker på, at det udleder færre CO2-emissioner under aktiv brug sammenlignet med et traditionelt benzinprodukt.
Husqvarna Connect - Med den intelligente Husqvarna Connect-app får du nem adgang til nyttige tips, manualer og anbefalinger af reservedele.
-
Bioclip®-sæt
-
Bioclip®-prop
-
Batterimodel
-
Batterioplader model
Yderligere information
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal 1 | 1,2 kW |
|---|---|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 3.000 o/min. |
| Batterispænding | 36 V |
| Klippeskjold materiale | Aluminium |
| Fælge | Stål |
| Klippemetode | BioClip |
| Klippebredde | 48 cm |
| Bioclip®-sæt | Fås ikke som tilbehør |
| Bioclip®-prop | N/A |
| Klippehøjde, trin | 6 |
| Højdejustering | Central |
| Klippehøjde, maks | 60 mm |
| Klippehøjde, min. | 25 mm |
| Træk | Selvkørende, variabel hastighed |
| Trækhjul | For |
| Hastighed, min-maks max | 4,6 km/t |
| Hastighed, min-maks min | 2,8 km/t |
| Opsamlertype | Ingen |
| Håndtagstype | Lige håndtag |
| Højdejusterbart styr | 2 Step |
| Vægt | 34 kg |
| Akselafstand | 57 cm |








